Кошик
cload
Checkout Secure

Запитання? Набирайте

Phone Icon +380967709908

Пн-пт 10.00-19.00

Основні питання про зволожувачі повітря

By Ruslan Chyzhankov червень 25, 2022

Увлажнители воздуха, основные вопрсоы

Навіщо потрібен зволожувач повітря у квартирі, будинку, офісі.

Один з найважливіших пам'яток повітря для комфортного перебування в приміщенні – вологість відносна. Відносна вологість - відношення реального вмісту вологи в кубічному метрі повітря до максимально можливого значення при даній температурі.

Згадано стандарту, величина цього показника повинна становити взимку30-45%, а влітку бути в переділах 30-60.

При цьому медики рекомендують показники відносної вологості порядку 40…60% для будь-якого часу року, а для дітей

Знаменитий педіатр Євгеній Комаровський настоятельно совітє при простаті дитини підвищувати значення вологості до.

Які проблеми вирішуються з покупкою зволожувача повітря.

Адже тут питання вкладення не тільки грошей, а й часу: у зволожувач потрібно регулярно підливати воду, час від часу чистити і міняти фільтри (залежно від моделі).

Так навіщо ці клопоти? Чому все більше людей витрачають на них близько трьох хвилин щодня? Тому що вони хочуть дихати здоровим повітрям, забезпечити здорове середовище дітям, жити в комфорті, бути красивими, а ще:

 • Здоров'я. Більшість сучасних будинків - це практично герметичні конструкції, в яких по півроку справно працює центральне опалення, і де люди ходять у футболках. Ще якихось сто років тому всього цього не існувало, як і проблеми сухого повітря взимку. Сьогодні, якщо в будинку працює опалення, ймовірність того, що вологість «дотягне» хоча б до 30%, близька до нуля. При цьому медики рекомендують 40-60%.
 • Сухе повітря — це прихована причина проблем, які намагаємося вирішувати, наприклад ліками. Але для того, щоб позбутися сухості в носоглотці і очах, головного болю, достатньо підвищити рівень вологості в приміщенні.
 • Віруси та інфекції — фанати сухого повітря. У ньому вони довго живуть та легко пересуваються. Тому в набір стандартних рекомендацій у сезон епідемій входить зволоження повітря.
 • Зволожене повітря не тільки знижує ризик поширення інфекцій і вірусів, а й є відмінними «ліками» від захворювань органів дихання Організму набагато легше впоратися з кашлем і нежиттю в умовах нормальної вологості, причому, найчастіше, самостійно! Головне, не заважати йому, а допомагати.
 • Дитячий організм більш чутливий до зовнішніх умов, у тому числі до відхилень від норми вологості. Якщо навіть дорослі зазнають дискомфорту (зазвичай це звучить як «душно») у сухому повітрі, то яке немовлятам?
 • Комфорт. Сухе повітря - це дискомфорт для слизових оболонок, очей, шкіри. Крім того, «неправильне» повітря погіршує загальне самопочуття , знижує працездатність . А найнеприємніше - сухе повітря заважає нам якісно висипатися.
 • Краса. Шкіра може сигналізувати про брак вологи відчуттям стягнутості. Недарма базовим засобом для догляду за шкірою є зволожуючий крем. Однак жоден крем не допоможе, якщо шкіра не отримуватиме достатньо вологи зсередини та із зовнішнього середовища. І тим більше, якщо цим середовищем буде висушене повітря. Постійно відчуваючи дефіцит вологишкіра буде ставати менш пружною і швидше старіти.
 • Турбота про дерев'яні предмети. Для того щоб паркет, меблі та музичні інструменти прослужили якомога довше, їм потрібне оптимальне зволожене повітря. Не всі любителі музики знають, що винуватець тріщин у гітарах і необхідності часто налаштовувати піаніно — сухе повітря.
 • Рослини теж віддячать пишній здоровій зеленню, якщо забезпечите досить вологи не тільки для коренів, а й листочків.

Для того щоб остаточно зрозуміти, чи потрібен зволожувач, можна просто виміряти вологість будинку за допомогою t7 гігрометра. Після цього вибір буде усвідомленим: можна усвідомлено продовжувати дихати сухим повітрям або вирішити цю проблему.

Які типи залежно від способу зволоження. Принципи дії, плюси, мінуси.

Якщо у вас немає відповіді на запитання «навіщо дихати сухим нездоровим повітрям, якщо так просто зробити його краще?», то виникне ще один: який же зволожувач вибратиКрок перший - визначитися з типом. Існує три типи побутових зволожувачів повітря: традиційний, паровий, ультразвуковий. Крім того, ще бувають «мийки» повітря, які не тільки зволожують, а й активно його очищають.

Коротко розповімо про принципи роботи зволожувача повітря кожного типу і розглянемо їх плюси та мінуси.

 • Традиційний (холодне випаровування) зволожувач. Технологія ґрунтується на природній властивості води випаровуватися. Цей процес прискорюється за допомогою  вентилятора. Як це відбувається: вода, що знаходиться в баку зволожувача, просочує фільтри, вентилятор проганяє сухе повітря з приміщення через фільтри, з поверхні яких випаровується вода. Таким чином повітря насичується вологою і очищується від великих забруднень ( фільтрі).
 • Ультразвуковий зволожувач повітря. Цей тип зволожувачів отримав назву завдяки ультразвуковій мембрані. Під впливом струму вона коливається із частотою вище 20гЦ (це і є ультразвук) і створює дрібні частинки води. Візуально це схоже на туман. Під впливом вентилятора цей туман поширюється кімнатою і поєднується з повітрям. Різновидом ультразвукових зволожувачів є ароматизатори (аромадифузори) та персональні зволожувачі повітря. У цих приладів немає гігростату, який повинен повинен підтримувати встановлений рівень вологості, і поширює зволожене повітря постійно.
 • Паровий зволожувач повітря. Вода всередині зволожувача доводиться до кипіння і перетворюється на обеззаражений , який поступово виходить назовні.Тепла пара швидко поширюється по кімнаті, знищує віруси і бактерії  рівень вологості
 • Мийка повітря. Прилад, який одночасно зволожує і очищує повітря. Спеціальні диски всередині приладу обертаються, на поверхні створюється найтонша водяна плівка. Вентилятор направляє на диски, що обертаються, потік сухого повітря з приміщення. Він насичується вологою, що випаровується, а великі забруднення утримуються водяною плівкою. Потім вони потрапляють у піддон приладу, які при зміні води просто зливаються.

Кожна з описаних технологій допомагає ефективно зволожити повітря, але має свої нюанси. У цій таблиці перелічені основні плюси та мінуси кожного типу, але багато залежить від конкретної моделі. Про них ви можете дізнатися на сторінках товару.

Тип зволожувача Сильні сторони Слабкі сторони

Традиційний зволожувач

• зволожувач-очисник: очищує повітря від великих забруднень

• неможливо перезволожити повітря

• не утворюється білий наліт

дуже тихий

• дуже низьке енергоспоживання

• потрібно міняти фільтри

Ультразвуковий зволожувач

• висока продуктивність

• відсутність витратних матеріалів (за винятком картриджів від накипу та бактерій)

• тиха робота

• можлива поява білого нальоту: рекомендується використовувати з картриджем проти вапняних відкладень та м'яку або дистильовану воду

Паровий зволожувач 

• знищує віруси та бактерії

• створює знезаражену пару, ідеальну для алергіків

• висока продуктивність (тому парові зволожувачі завжди повинні бути оснащені гігростатом для контролю вологості)

• не потрібно міняти фільтри

• нагрівальний елемент періодично покривається накипом (швидкість її утворення можна знизити, використовуючи картриджі та/або дистильовану воду)

Мийка повітря 

• одночасно зволожує та очищає

• висока продуктивність

• економія місця: знайти місце для двох приладів не завжди легко

• економія електроенергії: працює один прилад

• не потрібно міняти фільтри

• при використанні водопровідної води утворюється накип, тому прилад потрібно чистити (для зниження швидкості відкладення рекомендується використовувати картридж Anticalc)

 

У багато зволожувачів і миття повітря можна додавати ефірні олії, які не повинні утримувати спирт! Продаються в будь-якому маркеті і коштують недорого Вибираючи зволожувач повітря для будинку, зверніть також увагу, що якщо ви хочете прилад з підсвічуванням, то має бути можливість її відключити. або наявність нічного режиму. Інакше зволожувач візьме він роль нічника.

Яку воду заливати у зволожувач повітря, щоб служив довго та надійно

 • Для парового пристрої Ці зволожувачі вважаються най невибагливими  водопровідна вода дуже нижчої якості. Тоді потрібно в обов'язковому порядку використовувати  фільтри для її очищення. Якщо цього не робити, то утворений осад солей негативно позначиться на роботі апарату. Деякі виробники комплектують відразу свої парові зволожувачі картриджем для збору солей води, звертайте увагу на цей момент. Його чистка буде простою дією, і ви зменшите накопичення солей у приладі.
 • Для традиційного (холодного) пристрою. У таких приладах повітря проганяється вентилятором через спеціальний фільтр (звичайно паперовий, просочений бактерицидним розчином), насичуючи його вологою. Якщо використовувати звичайну воду з-під крана, то фільтр швидко засмічиться, і його доведеться  міняти . Тому вода повинна бути ретельно відфільтрована, краще, якщо вона буде дистильованою. Однак це найдорожчий  варіант. На сьогоднішній день, багато хто вже ставлять у квартирах фільтраційні системи води, які зменшують жорсткість водопровідної води, у деяких і до питної. Цієї води для використання в даному типі зволожувачів. Більше доступний варіант, використовувати звичайну бутильовану воду.
 • Для ультразвукового пристрої. Ультразвукові зволожувачі - найвибагливіші серед усіх видів, однак є при цьому найбільш досконалими і продуктивними.Для цього типу приладів рекомендуємо використовувати дистильовану або бутильовану воду

  Додаткові функції у зволожувачі повітря, від яких може залежати вартість самого приладу.

  • 4.1. Ароматизація — за допомогою чудових ароматів вирішуються не тільки побутові завдання, а й проводиться профілактика і дезінфекція, створюється особливий настрій. Це найменш інтенсивна і строга і доступна методика ароматерапії. Застосовуються ефірні аромасла на неспиртовій основі. Різні ефірні олії та їх суміші здатні кардинально змінювати особливості внутрішнього сприйняття та настрою.
   • При необґрунтованої тривожності і страхах при ароматизації краще використовувати ефірну олію герані, а при знесиленості і нервному виснаженні — суміш аромамасел м'яти t159>розмарину.
   • Роздратованість і перозбудженість відмінно знімають запахи кедра і тієї ж герані, а ось істеричність  лаванда з краплею анісу.
   • Більш серйозні проблеми з самосприйняттям, наприклад, комплекс неповноцінності та низьку самооцінку, допомагає подолати несучу впевненість  >дует іланг-ілангу та герані.
   • Одну з найсерйозніших сьогодні проблем сучасного трудящого - постійну втому і перевтомлюваність — допоможуть зняти аромамасла сонячних бергамота, апельсина і врівноважують їх заспокійливі запахи лаванди, м'яти, ладануміри, розмарину та евкаліпта.
   • Якщо ж втома призвела до появи природної захисної реакції — стресу, то тоді при ароматизації кімнат краще використовувати інші комбінації: лаванди та розмарину або лаванди та іланг-ілангу.
   • З депресією на будь-яких стадіях допоможуть працювати аромати нероліладана, кориці, шавлії, апель , троянди, мирри та лаванди
   • Концентрацію уваги допоможуть підвищити ефірні олії каяпута, розмарину, лимона, імбиру, сосни, кипарису, чайного дерева, шавлії, пачулі, мирту та м'яти.
   • Підвищити тонус розумових процесів — дивовижні запахи герані, кедра, кипариса, евкаліпта, розмарину, імбиру, мелі чайного дерева.
   • Вважається, що аромати гвоздики, меліси, левзея, мускатного горіха, розмарину та неролі дуже добре впливають і на  t8>.
   • Чудово-солодкі запахикориці, пачулі, троянди, жасмину, бергамоту та неролі благотворно впливають на творчу активність
   • Якщо ж ви відчуваєте проблеми у спілкуванні, допоможуть подолати невпевненість і скутість цитрусові олії, іланг-іланг, троянда, лаванда, імбир та неролі.
   • Загальної працездатності сприяє олію тим'яну.
   • Профілактичну роль при простудних захворюваннях і проблемах з органами дихання возьмуть на себе масла пих , імбиру, мирту, майорану, кедру, ялини, лимону, ладану, анісу, евкаліпту, герані, бергамоту.
   • Від мігрені, запаморочення та головні болі, а також при погодних аномаліях краще віддати перевагу комбінаціям масел лаванди, м'яти, розмарину , троянди, герані та лимона.

  4.2. Іонізація покращує мікроклімат у приміщенні. Дія заснована на подачі електричних зарядів на спеціальну вольфрамову електрод-пластину t159 низькою напругою. Невелика напруга не може створити електричний коронний розряд, але здатне генерувати частинки з дуже слабким зарядом . Ці негативні заряди - аніони, швидко знаходять атоми з позитивним зарядом - катіони, в яких не вистачає негативних частинок.В результаті простір  інтенсивно збагачується чистим киснем Таким чином, нейтральні атоми і катіони, поглинаючи негативні електрони, перетворюються на негативні іони або аніони.  лісу або гірському повітрі кількість  >негативних іонів, перевищує кількість катіонів у тисячі та десятки тисяч разів. У приміщеннях ця різниця становить лише кілька сотень разів. Одна з особливостей життя в сучасних мегаполісах — людина знаходиться близько 90% часу в приміщенні — штучному середовищі проживання. Іонізація сама по собі не руйнує патогенні мікроорганізми, але t158 перешкоджає їх розмноженню. За рахунок збільшення концентрації іонів у повітрі відбуваються наступні дії:

  • Віруси, грибки, бактерії розмножуються набагато повільніше або повністю гинуть в несприятливому для них.
  • Неприємні запахи розсіюються набагато швидше.
  • У повітрі знижується кількість пилу та інших частинок.

  Таким чином, основна мета іонізації – насичення та збагачення повітря кисневмісних >іонами.

  Плюси іонізації:

  • Працює безшумно, не займає багато місця.
  • Суттєво покращує мікроклімат у приміщенні.
  • Перешкоджає розмноженню шкідливих мікроорганізмів.
  • Сприяє покращенню здоров'я.

  Обмеження при використанні:

  • Підвищена концентрація негативних іонів — це природна пропорція, яка корисна для організму. Організм споживає необхідну кількість аероіонів, а решта просто не засвоюються.
  • Однак, при роботі іонізатора  не рекомендується довго перебувати у приміщенні, оскільки легкі оявляються як позитивного електрода, щодо працюючого іонізатора і в результаті отримують  підвищену порцію домашнього пилу
  4.3. Озонування
   – функція медичного призначення. Спочатку застосовували лише у клініках, санаторіях та на підприємствах у санітарних цілях. Але недавно стала з'являтися в побутових моделях.

  Принцип дії полягає в генеруванні молекул озону (кисневмісного газу) шляхом подачі електричних зарядів високої напруги на спеціальну електро -Голку. Цей розряд генерує іони з дуже сильними зарядами, які буквально «склеюють» два атоми кисню, в триатомний кисень —озон. Аналогкоронного розряду в природі — це блискавка під час грози. Дозацію потужності виробленого озону можна регулювати.

  Завдання – дезінфекція повітря, знезараження простору на молекулярному рівні. Озонатор ефективно справляється з такими проблемами, як:

  • Знищення у повітрі вірусної інфекції.
  • Придушення патогенних мікроорганізмів.
  • Нейтралізація неприємних запахів.
  • Знищення дрібних шкідливих комах.
  • Очищення повітря від частинок пилу.
  • Знезараження води.

  Плюси озонування:

  • Боротьба з вірусами, бактеріями, шкідливими мікробами екологічним методом без застосування хімікатів..
  • За один цикл відбувається обробка великої території.
  • Можливість проводити озонування в будь-який зручний час.
  • Процедура не займає багато часу і не вимагає участі.
  • Газ проникає глибоко в тканини і може виводити неприємні запахизнищувати патогенну флору в товщах меблів, у щілинах, у важкодоступних місцях
  • Обробка озоном збільшує термін придатності продуктів, що знаходяться поза холодильником.
  • Особливо корисний прилад для людей, які страждають на алергію, частими інфекційними захворюваннями, а також для тих, у кого в будинку маленькі діти та тварини .

  Обмеження при використанні:

  Озон — це природний газ, небезпечний для життя. Але,ступінь небезпеки озону залежить від концентрації. Побутовий аніонний озонатор виробляє безпечну для життя людини концентрацію озону. Через5-10 хвилин озон (трихатомний кисень) перетворюється в корисний  кисень. Однак при озонуванні,не рекомендується перебувати в приміщенні, оскільки може з'явитися тимчасове нездужання.

  При озонування води можна перебувати в приміщенні, так як більша частина озону розчиняється у воді.

  Промислові озонатори виробляють озон у смертельній для життя людини концентрації. Промислові озонатори застосовуються для екологічного очищення питної води (замість хлору), очищення стічних воднищення тарганів  і т.д. на складах та виробничих приміщеннях, збільшення термінів зберігання харчової сировини і т.д.

  4.4. Гігростат у зволожувачі повітря — це маленький «наглядач», який чітко відстежує задану вологість у приміщенні. Спокійно задаєте комфортну вологість у зволожувачі повітря, і він сам визначить, коли необхідно вимкнутися і включитися.

  Якщо говорити більш науковою мовою, то гігростат – прилад, завдання якого полягає в автоматичному регулюванні заданого рівня вологості в кімнаті.Завдяки ньому забезпечується економія електроенергії – вологорегулятор розумно керує включенням/вимкненням зволожувача будь-якого типу

     4.5. Гігрометр — призначений для вимірювання і виведення інформації   про рівень вологості в місці установки.

  Зазвичай, гігрометр вбудований у корпус самого приладу, тому показує вологість у місці установки.

  Так само, існують моделі з виносним гігрометром, наприклад в пульті дистаційного управління. Таким чином, можна точніше встановити необхідну для себе вологість. t159

     4.6. Якіфільтри і картриджі застосовуються в приладах. 4.6.1. Для того щоб у воді резервуара не розмножувалися бактерії, які згодом не повинні потрапити у зволожене повітря, виробники комплектують картриджами зі срібною ниткою (срібло має знезаражуючий ефект). Час ефективної роботи такого картриджа близько року.

  4.6.2. Оскільки вода, буває різноюжорсткості (вміст солей і мінералів у ній), рекомендується застосовувати картриджі для пом'якшення води на вході в резервуар. Особливо це важливо для ультразвукових зволожувачів. Залежно від жорсткості води даний картридж змінюється раз на шість — дванадцять місяців.

  4.6.3. Деякі виробники використовують ультрафіолетову лампу — для знезараження води.

Як правильно використовувати зволожувач повітря.

Для того щоб отримати від зволожувача максимум користі, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Не забувайте, що якщо двері в приміщення постійно відкрита, то ефективність приладу зменшиться, адже зволожуватиме всю квартиру (будинок). У перші дні роботи зволожувача частина вологи поглинатимуть меблі, оздоблення, дерев'яні предмети інтер'єру (особливо якщо раніше протягом тривалого часу був дефіцит вологи в повітрі).
 • Більшість зволожувачів оснащено вбудованим гігростатом, проте ми рекомендуємо контролювати роботу приладу за допомогою «незалежного експерта» — гігрометра , Щовбудований гігростат, очевидно, може виміряти вологість тільки в «епіцентрі» зволоження. А там вологість завжди буде трохи вище , ніж на видаленні. Ця проблема вирішена у зволожувачах з пультом дистанційного керування і його можна покласти, наприклад, поряд з ліжком.
 • Принципової різниці, куди ставити зволожувач, ні, проте поряд з джерелом тепла, поблизу електронної техніки (ресивери, телевізори, комп'ютери та ін.) його розміщувати не варто.
 • Що стосується того, коли включати зволожувач, то однозначно відповісти може тільки гігрометр (нагадаємо, оптимальний рівень вологості - 40-60%). Якщо у вас немає гігрометра, то зволожувач можна сміливо включати взимку і навіть раніше, як тільки включається опалення.
 • На скільки включати зволожувач: як вже сказано вище, більшість зволожувачів оснащені вбудованими гігростатами, і тому  самі знають, коли і скільки їм працювати для підтримання заданої вологості. Якщо віддаєте перевагу контролювати це вручну, тоді однозначно зволожувач варто включати перед сном . Якщо ви надовго йдіть, прилад можна відключити. Важливо пам'ятати, що якщо довго не використовувати зволожувач, воду слід зливати! Стояча вода — благодійне середовище для розмноження мікроорганізмів. Саме тому рекомендуємо використовувати антибактеріальні картриджі від виробників.

Як і коли необхідно чистити зволожувач від накипу та мінеральних солей.

Картриджі проти накипу допомагають знизити швидкість її утворення, але не позбавляють її повністю. Зазвичай зволожувачі чистять за допомогою t159 суміші води та лимонної кислоти або оцту або t159 спеціальних засобів t158.

На нашому YouTube каналі розміщуємо докладні рекомендації, як почистити конкретну модель

Що рекомендуємо робити періодично, щоб зволожувач служив довго:

        6.1.Щодня — при поповненні резервуара, промити і злити воду в самому резервуарі. При періодичному використанні - виливати залишок води та промивати проточною водою резервуар та піддон пристрою та залишити у сухому стані. Після цього зібрати прилад. t159 t11

6.2. - легку чистку піддону розчином 50/50 води з оцтом або лимонною кислотою. Обов'язково в приміщенні, що провітрюється. Забираються відкладення від солей води та слизу від органіки, яка живе у воді. t159 t11

6.3. Щомісячно — Чистка піддону як при щотижневому обслуговуванні, але із застосуванням щіточки, щоб дістатися кутів і важкодоступних місць.

Залежно від рекомендацій виробника конкретного приладу змінювати картриджі та фільтри, що використовуються у приладі.


  .

  Новий пост

  Новини

  Я згоден підписатися на оновлення від Articool